POMPY CIEPŁA

Pompy ciepła Panasonic Aquarea HP generacja H

panasonic aquarea

DPanasonic Aquarea, modele z tej serii znajdą zastosowanie w nowych instalacjach i budynkach energooszczędnych. Wyjątkowa wydajność i oszczędność energii przy minimalnej emisji CO2 i kompaktowej budowie.

Nowe wysokowydajne urządzenia serii Aquarea generacja “H” służą do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń budynku.  Ogrzewanie budynku i przygotowanie ciepłej wody użytkowej jest duży procent całkowitego zużycia energii w naszym domu. Pompy ciepła firmy Panasonic to idealnie rozwiązuje problem zużycia energii. Najbardziej zaawansowany system kontroli ogrzewania – dziś i w przyszłości. Podsumowując to jest najlepsza możliwa kontrola zużycia energii!

 Ta pompa doskonale łączy w sobie parametry grzewcze i chłodnicze oraz charakteryzuje się doskonałym współczynnikiem COP=5 (dla mocy 3 kW). Dzięki temu urządzenie zaprojektowane jest specjalnie dla domów energooszczędnych, które zachwyca pięknem i prostotą wykonania.

Inżynierowie firmy Panasonic opracowali urządzenia Aquarea typu monoblok oraz split z przeznaczeniem dla domów, w których niezbędne są urządzenia o wysokiej efektywności. Pompa ciepła serii Aquarea jest przystosowana do pracy w temperaturach zewnętrznych sięgających nawet -20°C. Dlatego tego typu pompy ciepła znajdą zastosowanie we wszystkich typach budynków – zarówno nowych, jak i istniejących.

Ponieważ Panasonic Aquarea posiada najnowocześniejsze rozwiązania techniczne oraz zaawansowany algorytm sterowania, który sprawia, że urządzenie ma lepszą wydajność i większą wartość – klasa A++/A++ do użytku w klimacie umiarkowanym (grzejniki: ErP 55 °C)· A++ do użytku w klimacie chłodnym (ogrzewanie podłogowe: ErP 35°C) 3 i 9 kW zgodnie z rozporządzeniem ErP od sierpnia 2019 r.

 

Fotowoltaika i Panasonic Aquarea

Aquarea generacji H współpracują z panelami fotowoltaicznymi za pomocą płytki sterującej CZ-NS4P. W ten sposób nowa płytka sterująca umożliwia sterowanie sygnałem 0-10 V przy współpracy z siecią inteligentną.

W konsekwencji pompy Aquarea będą cały czas dostosowywać produkcje energii elektrycznej przez panele fotowoltaiczne.


Zaawansowany sterownik do urządzeń Generacji H

Po pierwsze bardziej czytelny i łatwy w obsłudze sterownik oraz wyposażony w nowoczesny wyświetlacz LCD (3,5 cala). Po drugie sterownik jest podświetlany z wysoką rozdzielczością, który zapewnia łatwą konfigurację urządzenia. Główną zaletą jest duży, wygodny panel dotykowy, płaska obudowa i innowacyjne wzornictwo i wbudowany czujnik temperatury. Podsumowując sterownik ma zaletę taką, że możemy go zdemontować z jednostki wewnętrznej i zamontować w pokoju dziennym.

Poniżej opis funkcji obsługiwanych przez:

INSTALATORA: 

  • tryb suszenia betonu (instalacje z ogrzewaniem podłogowym): program który steruje powolny wzrost nastawy temperatury ogrzewania podłogowego.
  • tryb ogrzewania i chłodzenia: autoryzowany serwis lub firma instalacyjna może aktywować tryb chłodzenia na miejscu z poziomu sterownika zdalnego
  • prędkość robocza pompy automatycznie dostosowuje w stosunku do zapotrzebowania.

UŻYTKOWNIKA:

  • tryb Auto: automatyczne przechodzenie z trybu ogrzewania do trybu chłodzenia, zależnie od temperatury zewnętrznej
  • wyświetlanie zużycia energii: wyświetlanie zużycia energii przez pompę ciepła (w rozbiciu na ogrzewanie, chłodzenie i podgrzewanie ciepłej wody użytkowej) oraz całkowitego zużycia energii.
  • konfigurowanie trybu wakacyjnego to funkcja która wznawia prace układu z nastawioną wstępnie temperaturą po powrocie z wakacj

 

Pompa ciepła z montażem

Seria HIGH-PERFORMANCE; GENERACJA H to nowa generacja która w tani i ekologiczny sposób zaspokajają zapotrzebowanie naszego domu na ogrzewanie, chłodzenie oraz produkcję ciepłej wody użytkowej (CWU). A przy tym przystają wyłącznie z odnawialnych źródeł energii.

Masz wątpliwości, która pompa ciepła będzie właściwa do twojego domu? Nie jesteś sam – wspólnie rozwiążemy ten problem. Skontaktuj się z naszym biurem w celu omówienia szczegółów, czekamy na ciebie – zadzwoń do nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *